(KOS Medya – 1 Nisan 2017)

3. Köprü’nün, 3. Havalimanı’nın ve dolayısıyla kuzeye doğru rantla genişleyen ‘Yeni İstanbul’un siyasi mimarı Recep Tayyip Erdoğan zamanında  “3. Köprü cinayettir, intihardır” demişti.

 

TRT arşivinin açılmasıyla Erdoğan’ın konuyla ilgili beyanatları paylaşıldı. Erdoğan, “Eğer üçüncü bir köprü olayını düşünecek olursak bu TEM’in kuzeyinde kalan akciğerimizin yok edilmesi demektir” ifadelerini kullanıyor. Recep Tayyip Erdoğan da ‘hayır’cı çıktı. 

Erdoğan’ın eleştirileri doğa katliamı ile de sınırlı kalmamış. Erdoğan, “Bunu bekleyenlere rant haritaları sağlama olayıdır. Bundan kaçınmayı tavsiye ediyorum” ifadelerini kullanmış.

‘Eğer 3. bir köprü olayını düşünecek olursak bu TEM’in kuzeyindeki bölgede kalan akciğerlerimizin yok edilmesi demektir. Ve bu ciddi bir yanlıştır. 2, bunu bekleyen bazı mahfillere yeni rant alanları veya rant haritaları sağlama olayıdır. Bundan kaçınmayı ben sevgili dostum sayın Kesiciye de tavsiye ediyorum’

Biz Kuzey Ormanları Savunması olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı bu çerçevede savunduğu güzel fikirlerini paylaşmak üzere her cuma düzenlediğimiz tüm Kuzey Ormanları savunucusu insanlara açık olan forumlarımıza katılmaya davet ediyoruz.

#HayırDeBaharGelsin