(KOS Medya – 4 Mart 2017)

Maslak 1453 gibi kaçak projelerine göz yumulan müteahhit Ali Ağaoğlu BBC’nin belgeselinde kadınlar hakkında “Çantalar değil, onu kullananlar benim malım” demişti. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Ağaoğlu’nun bu sözleri üzerine suç duyurusunda bulunuldu.

Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan belgeselin 27 Mart’ta yayınlanan ve Ali Ağaoğlu’na yer verilen ilk bölümünde, Ağaoğlu’nun, kadınlarla ilgili kullandığı ifadelere sosyal medyada ağır tepki gelmişti.

Yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek özenle gösteren Ağaoğlu, Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” yanıtını vermişti.

Hürriyet’te yer alan habere göre CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, söz konusu sözler üzerine kadınlar adına Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına şaşırıyorum” diyen Biçer, “Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz” diye konuştu.

CHP’li vekil, Ağaoğlu’nun daha önce kadınlarla ilgili kullandığı, “Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı” sözlerini hatırlatarak şunları söyledi: “Paranın ve görgüsüzlüğün verdiği şuursuzlukla hala konuşmaya devam eden, Kuveyt Kraliçesiyle ilgili sarf ettiği sözleriyle de Türkiye’nin itibarını zedeleyen Ağaoğlu, bizi dünyaya rezil etme konusunda özenli bir uğraş içerisinde. BBC’nin Türkiye belgeselinde muhabirleri yalısında ağırlayarak kelimenin tam anlamıyla görgüsüzlüğün ve cinsiyetçiliğin dibine vuruyor.”