(KOS Medya – 12 Nisan 2017)

Sarıyer Kireçburnu’nda boğaz öngörünümünde kaldığı için çivi dahi çakılmaması gereken Çamlık Yolu’nda (Erguvan Tepesi) ağaçlar kesildi, yeşil alan tamamen dümdüz edildi.

Gültekin İnşaat tarafından “akıllı villa” inşaatlarının yapılacağı söylenen bölgenin arkasında kalan caddede dış cephe tamiratı için bile Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden izin alınması gerekirken yeşil alana nasıl kesim izni alınıp inşaat faaliyetlerine başlandığı bilinmiyor.

Mahalleli rahatsız

4- 6-

Yeşil alanlarının villa inşaatları için talan edilmesine tepkili olan mahalleli, İstanbul Valiliği’nden alındığı öğrenilen 24 saat çalışma izninden oldukça rahatsız. Gece gündüz çalışan hafriyat kamyonları, ana güzergah Hacıosman’a bağlanmak için Araba Yolu caddesi ile Ömürtepe ve Cumhuriyet mahallelerini kullanıyor. Kamyonların yarattığı gürültünün ve kaldırdıkları tozun yanı sıra hafriyat kamyonları mahallelerde yaşayanlar için de büyük tehlike oluşturuyor. Konu ile ilgili bilgi almak ve şikayetlerini dile getirmek için İBB – Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne ulaşmak isteyenlere ise bilgi verilmiyor.
Konu hakkında Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne ulaşmak isteyenler, müdürlüğün 0212 312 64 00 no’lu telefonunu arayabilirler.

8- 14- 3

2-