(Kos Medya-14 Nisan 2017)

İnşaat Sektörünün konut ayağında yaşanan durgunluktan dolayı yurtdışına satışları artırmaya çalışan inşaat sermayedarları şimdi de yeni Çanakkale Köprüsü’ne umut bağladı.

İnşa edildikleri bölgede büyük bir arsa spekülasyonu yaratan ve konut üretimini tetikleyen mega projelerden bir olan Çanakkale Köprüsü daha şimdiden Suudi ve Katarlı yatırımcıların ilgisini çekiyor. IHA’nın haberine göre Körfez ülkelerindeki gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye’de çözüm ortaklığını yapan Kırkıncıoğlu Grup’un CEO’su Abdullah Kırkıncıoğlu, birlikte çalıştıkları Suudi ve Katarlıların Çanakkale bölgesine ilgisinin son dönemde zirve yaptığını belirtti.

İstanbul bitti, Çanakkale’yi verelim

Gayrimenkul yatırımında Rus ve Azerilerin yerini şimdi Suudi Arabistan ve Katarlı yatırımcıların aldığını söyleyen Kırkıncıoğlu, “İstanbul’dan sonra Çanakkale’de arazi yatırımı yapıyoruz, oraya çok inanıyorlar” dedi.Çanakkale’ye ilginin artmasını değerlendiren Kırkıncıoğlu, “Şu an devlet oraya dünyanın en uzun köprüsünü yapıyor. Bununla birlikte etrafında ülkeyi geliştirmeye yönelik faaliyetler olacak. Aynı zamanda Türkiye’de ikinci bir boğaz daha yok, bunun hepsinin katkısı Çanakkale’ye doğru bir şekilde yansıyacak. Yurt dışı yatırımcıları da bunu görüyor ve yatırımlarını yapıyorlar” ifadelerini kullandı.