(KOS Medya – 20 Nisan 2017)

YSK’nın itiraz süresini uzatmasıyla aşağıdaki örnek dilekçe veya elinizdeki farklı dilekçelerle 21 Nisan Cuma saat 17.00’a kadar İl Seçim Kurulları’na (İstanbul için Çağlayan Adliyesi) başvurabilirsiniz. Dilekçeler, ıslak imzalı ve imzalayanların nüfus kağıdı fotokopisiyle teslim ediliyor. Faks ve internet başvuruları ise kabul edilmiyor.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen referandumdan beri on binler sokakta, mahallesinde, meydanlarda, itiraz dilekçeleriyle YSK önünde ayakta. Seçim propagandası döneminde Hayırcılara yönelik baskılar ve  sosyal medyada ve özgür basında da yer alan seçim esnasında yaşanan zorbalıklar yetmezmiş gibi seçim günü AKP’li YSK üyesi Recep Özel’in başvurusuyla yangından mal kaçırırcasına yapılan mühürlü olmayan oy pusulalarının ve zarflarının geçerli olması yönündeki değişiklik referandumun tüm meşruiyetinin sorgulanmasına neden oldu, oluyor. YSK’nın CHP, HDP ve Vatan Partisi’nin referandum iptali için başvuruları reddetmesi, Hayırcıların “Yeni bir Gezi yaşanmasın” diye hukuksuzca göz altına alınmaya başlanması ise üstümüze nasıl bir karanlığın boca edilmek istendiğini de gösteriyor. Son olarak bu sabah Sendika.org’un emektar editörü Ali Ergin Demirhan da gözaltına alındı.

Referanduma şaibe düşüren kararın sorumlularının şeffaf ve adil şekilde konuyu tekrar gözden geçirmelerine yönelik taleplerimiz devam ediyor. Türkiye’nin en az yarısının kuşkuları ve endişelerini gidermek yerine adalet arayışının engellenmeye çalışılması ülkede hali hazırdaki kutuplaşmayı derinleştirerek, kamu vicdanında derin yaralar açılmasına yol açacak. Hakkımız, oyumuz, özgürlüğümüz, geleceğimiz için “#HayırSusmuyoruz” demeye, her yerde itiraz etmeye devam ediyoruz.

Aşağıda farklı oluşumlardan gelen avukatlar tarafından hazırlanmış, YSK’nın verdiği kararın gayrimeşruluğuna yönelik örnek bir itiraz dilekçesini bulabilirsiniz. YSK’nın itiraz süresini uzatmasıyla aşağıdaki örnek dilekçe veya elinizdeki farklı dilekçelerle 21 Nisan Cuma saat 17.00’a kadar İl Seçim Kurulları’na (İstanbul için Çağlayan Adliyesi) başvurabilirsiniz. Dilekçeler, ıslak imzalı ve imzalayanların nüfus kağıdı fotokopisiyle teslim ediliyor. Faks ve internet başvuruları ise kabul edilmiyor.

Yaşamı savunanlar olarak üstümüze geçirilmeye çalışılan deli gömleğini kabul etmediğimizin altını bir kez daha çizerek, “Mücadeleye devam!” diyoruz.

İtiraz dilekçesini word olarak indirmek için tıklayınız: YSK’ya itiraz ediyoruz