Haber

Published on Nisan 22nd, 2017 | by Kuzey Ormanları Savunması

Dolar yükselince 3. Köprü geçiş ücretlerine zam yapmışlar – 3. Köprü’nün işletmecisi olan ICA’nın önünde eylem yapıp dolarlarınızı yakmaya var mısınız yandaşlar?

(KOS Medya / 23 Nisan 2017)

İki köprü gelirinin bile zararını karşılayamadığı 3. Köprü ve bağlantı yollarına dolardaki artış nedeniyle yüzde 23 oranında zam yapıldığı ortaya çıktı. Kuzey Ormanlarını paramparça eden doğa düşmanı ICA’nın yaptığı bu zam; şehre karayolu ile gelen tüm ürünlere ve otobüs biletlerine yansıyarak yine halkın cebinden çıkacak.

Çok değil geçtiğimiz aylarda “dolarla iş yapanı” vatan haini ilan eden akp iktidarı ve yandaş medyanın bu konudaki “milleyetçi” tavır merakla bekleniyor.

NTV’den Yağız Şenkal’in haberine göre 3. Köprü ve bağlantı yollarına zam geldi. Gerekçe olarak dolar fiyatındaki artışı gösterildi. 3. Köprü ve bağlantı yollarına yaklaşık yüzde 23’lük bir zam geldi. En kısa mesafe olan 600 metrelik yol için alınan ücret 65 kuruştan 80 kuruşa çıktı.İstanbullular 600 metrelik İstoç bağlantı yolundaki gişelerin kaldırılmasını talep etti. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Karayolları Genel Müdürlüğü’nden gişelerin kaldırılmasını istedi ancak yazıya yanıt beklenirken ücret artışı gerçekleşti.

3. Köprü ve yol ücretleri dolara endeksli. Önceden İSTOÇ-TEM sapağından giren, 3. Köprü’yü geçerek Çamlık Gişeleri’nden çıkan bir otomobil 37 lira ödüyordu. Şimdi ise bu ücret 45 liraya yükseldi.

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑