(Duyuru – 20 Mayıs 2017)

Doğa ve yaşam savunucuları, Antalya – Finike’de sedir ormanlarını bölgede bulunan mermer ve taş ocaklarına karşı cansiparane savunan dostlarımız Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin hala aydınlatılmamış öldürülmeleri ardından bir araya geliyor. Geçtiğimiz Pazar (14 Mayıs) Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelerek konu hakkında bir basın açıklaması gerçekleştiren doğa ve yaşam savunucularının, konu hakkında ileriye dönük yol haritasını çıkarmak için yapacağı toplantı 22 Mayıs Pazartesi 19.30’da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi – Karaköy’de gerçekleşecek.

Konu hakkındaki çağrı şöyle: 

Sevgili Doğa ve Yaşam Savunucuları ;

Finike’de doğayı, taşı,toprağı yaşatmak İçin mücadele veren Ali Ve Aysın arkadaşlarımızın aramızdan ayrılışının 10.günü.

Bu 10 uzun gün, katil veya katiller hakkında açılan davanın seyrindeki önemli değişikliklerle, farklı çevre örgütlerinin basında da yer bulan açıklama ve çağrılarıyla ve kamuoyunun konunun takipçisi olmasıyla farklı bir boyut kazandı.

Cinayetin ardından Taksim’de ilk refleks olarak gerçekleştirdiğimiz basın açıklaması ertesinde,mücadeleyi verenler olarak; ortak bir yol haritası çizmek, Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin mücadelesini büyütmek için doğa ve yaşam savunucuları olarak 22 Mayıs Pazartesi 19.30’da TMMOB Karaköy Mimarlar Odası’nda bir araya geliyoruz.

 Bu alanda mücadele veren tüm dostlarımızı toplantıya bekliyoruz.

Toplantı Yer ve Saati :

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi / Karaköy 

22 Mayıs Pazartesi Saat 19:30