(KOS Duyuru – 26 Mayıs 2017)

27 Mayıs 2017 Cumartesi, İ.Ü. Orman Fakültesi’nden Prof.Dr. Ünal Akkemik ile Belgrad Ormanı’nda orman üzerine söyleşi ve yürüyüşümüze herkes davetlidir.

Buluşma Yeri:
Saat 10.30’da Hacıosman Metro İstasyonu.

Kendi imkanlarıyla gelecekler için 11.00 – 11.15 arası Valide Sultan Benti’nde buluşacağız

 

Belgrad Ormanı, eşsiz doğal güzelliği ve zengin tarihsel mirasıyla tanınır, özellikle İstanbulların yakın uğrak yeridir. İstanbul’un akciğeri, Kuzey Ormanları’nın kente en yakın uzantısıdır.

Belgrad Orman’nın çevresi bugün mega projelerle kuşatıldı. Orman, insan unsurunun her türlü saldırısına karşı açık ve savunmasız hale getirildi.

27 Mayıs Cumartesi günü değerli hocamız Prof. Dr. Ünal Akkemik ile Belgrad Ormanı’nda buluşup, ormanın faunası, florası üzerine bilgi alıp, orman yapısındaki bozulmalar üzerine söyleşeceğiz. Belgrad Ormanı’nın karşı karşıya olduğu tehditlerin ortaya konacağı söyleşide, birlikte tartışıp, Belgrad Ormanı’nı birlikte savunmak için yollar arayacağız.

Söyleşinin ardından Valide Sultan ile 2. Sultan Mahmut bentleri kıyısında kısa bir yürüyüş ile etkinliğimizi noktalamayı planlıyoruz.

Buluşma Yeri:
Saat 10.30’da Hacıosman Metro İstasyonu

Birlikte belediye otobüsü (42HM) ile Bahçeköy’e hareket edilecek, son duraktan itibaren 5-10 dk. yürüyüş ile Valide Sultan Bentinin önüne varılacak. 11.00 – 11.15 arası Valide Sultan Benti’nin önünde olmayı planlıyoruz.

Kuzey Ormanları’nın kuşatma altındaki parçası Belgrad Ormanı’nı savunmak için bir arada olmak dileğiyle
belgrad ormanı doğa yürüyüşü 27 mayıs cumartesi