(KOS Medya / 5 Haziran 2017)

Zeytinliklerin yeni yasayla yağmaya açılmasını eleştiren Tarkan, yasanın Meclis’ten geçeceği gün sosyal medyada şöyle paylaşımlar yapmıştı:

“Bir ülkenin en büyük nimeti, değeri onun doğasıdır. Zeytin ağaçları Anadolu’nun hazinesidir belleğidir. Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın #ZeytinAğacınaSadakat”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Tarkan’ın zeytinlik tepkisine ilişkin yaptığı yorumda “Tarkan’ın zeytinlikleri mi varmış, ne yapacakmış zeytinlikleri? Tarkan’ın şarkılarını seviyoruz. Tarkan şarkılarını söylesin” demişti.

Tarkan, instagram sayfasında zeytin ağacı fotoğrafı paylaşarak şu mesajı yazdı: Millattan, beyaz adamın Amerika’yı keşfinden, TBMM’den, Birleşmiş Milletler’den daha eskiyim. İki bin yaşındayım. #BenBirZeytinAğacıyım

İşte Tarkan’ın paylaşımı:

11

Tarkan, zeytinlik alanların imara ve sanayi tesislerine açılmasına tepki göstererek Twitter üzerinden “Bir ülkenin en büyük nimeti, değeri onun doğasıdır. Zeytin ağaçları Anadolu’nun hazinesidir belleğidir. Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın” demişti.