(KOS Medya – 3 Temmuz 2017)

Son bir yıl içinde sadece İstanbul’da 24 insanı ezerek aramızdan alan Hafriyat kamyonları terörü hız kesmeden devam ediyor. Pendik’te yolun karşısına geçmek isteyen Mustafa Akpınar durmakta olan hafriyat kamyonunun önünden geçerken aniden hareket eden aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Dev bir şantiyeye dönen İstanbul’un tüm semt ve sokakları yüksek oldukları için yakın çevresini görmeyen hafriyat kamyonlarının işgali altında. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gündüz saatlerinde hafriyat kamyonlarının şehre girmesini yasaklaması için daha kaç vatandaşın ölmesi, kaç şöförün katil damgası yemesi gerekiyor. İnşaat baronlarının projeleri bir an önce bitsin diye daha kaç çocuğumuz kamyon altında can verecek!

İHA’da yer alan habere göre, Pendik, Ankara Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmek isteyen Mustafa Akpınar isimli vatandaş hafriyat kamyon altında ezilerek hayatını kaybetti. Bakkala gitmek için yola çıkan Akpınar, cadde üzerinde yaya yolunda geçerken aniden hareket eden hafriyat kamyonun altında kaldı. Vatandaşlar hemen yaşlı adamın yardımına koştu. Ağır yaralanan şahıs vatandaşlar tarafından kamyon altında çıkarılarak, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Mustafa Akpınar, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kamyon şoförünün fark etmediği Akpınar’ın araç altında kalması güvenlik kamerasına yansıdı.

Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüde, kazaya sebep olan kamyon trafikte duruyor. Mustafa Akpınar, yoldan karşıya geçerken iki kamyonun arasına geliyor. Bu esnada kamyonun hareket etmesiyle Akpınar aracın altında kaldığı görülüyor.

Kazayı anlatan Ekrem Ceylan, “Yaya geçidinin orada ora da kamyon duruyor. Durduğu zamanda rahmetli olan arkadaş kamyonun önünden geçiyor. Kamyon önünden geçtiği zamanda kamyoncu bunu göremediği gibi vuruyor. Vurduğu zamanda adam ölüyor. Ambulansla geliyor hastaneye götürüyor. Adamın boyu kısa olduğu için kamyoncu görmüyor. Böyle kazalar sürekli meydana geliyor. Daha öncede oldu burada 6-7 yaşında çocuklar da öldü burada” dedi.