(KOS Medya / 16 Temmuz 2017)

Doğal ortamlarından koparılan yunus ve penguenler, Antalya The Land of Legends tema parkında insanları eğlendirmeleri için tutsak ediliyor. Change.org kampanya sitesinde bu tutsak hayvanların yeniden doğal ortamlarına salınması için imza kampanyası başlatıldı.

Rixos Oteller zincirinin sahibi Fettah Tamince’nin ve Rixos Oteller Bölge Direktörü Uğur İncesu’nun muhattap alındığı kampanya metni şöyle:

“Antalya The Land of Legends’taki tutsak hayvanlar doğal ortamlarına bırakılsın

Antalya’da açılmış olan The Land of Legends tema parkı birçok mükemmel hayvanı doğal ortamlarından uzak küçük yerlerde tutuyor. Yaşamaya bizim kadar hakkı olan bu hayvanları insanların eğlencesi için gösteri malzemesi olarak kullanıyor.

Normalde okyanuslar ve denizlerde özgürce yaşayan yunuslar bulundukları, onlara göre fazlasıyla küçük havuzlarında sürekli dönerek yaşamlarını sürdürürken, penguenler ancak belki de normal yuvalarının yüzde biri kadar büyüklükte yapay bir yerde ve doğal koşullarına zıt Antalya’nın yakıcı sıcağında tutuluyor.

Eğer sen de bu inanılmaz hayvanları izlerken yüreğinde bir sızı, bir suçluluk hissediyorsan ve kendi ortamlarında insanların yaptırdıklarına zorunlu bırakılmadan yaşamalarını istiyorsan bu kampanyayı imzala.”

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:

  • Rixos World
  • Fettah Tamince
  • Uğur İncesu

Kampanya linki: https://www.change.org/p/the-land-of-legends-taki-tutsak-hayvanlar-doğal-ortamlarına-bırakılsın