(KOS Medya – 7 Ağustos 2017)

Ordu’nun Ünye’de Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihaleyi kazanan firmanın Çamlık Mesire Alanı’na düğün salonu, restoran ve bungalov ev yapmak için 15 çam ağacı kesti. Kesilen ağaçların üzerlerinin toprak ve çakılla örtüldüğünü fark eden doğa savunucuları ise duruma tepki göstererek kesilen ağaçların yerine yeni çam fidanları dikti.

Mücahit Gürel’in DHA’da yer alan haberine göre Ordu’nun Ünye İlçesi’nde çevreciler, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihaleyi kazanan firmanın Çamlık Mesire Alanı’nda yapıp işleteceği tesisler için 15 çam ağacını kestiğini belirterek tepki gösterdi.
Ordu’nun Ünye İlçesi’nde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu belirtilen Çamlık Mesire Alanı’na yapılacak düğün salonu, restoran, bungalov evleri içeren projede inşaat yapımı ve işletmesini içeren ihaleyi kazanan firma, iddiaya göre önceki gece alanda 15 çam ağacı kesti. Kesilen ağaçların üzerleri toprak ve çakılla örtüldü. Sabah ağaçların kesildiğini fark eden çevreciler ise duruma tepki gösterdi.

Ünye Çevre Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun ve çevreciler ağaçların kesilmesini protesto etmek için bugün alana gelip kesilen ağaçların yerine yeni çam fidanları dikti. Tosun, burada yaptığı açıklamada duyarlı vatandaşlara teşekkür ederken, “Bana gelen bir ihbar üzerine gece buraya geldim. Buradaki manzarayı gördüm. Hepsi daha taptaze, eskimiş ağaç değil. Bunun hiçbir savunması yok” dedi. Çam ağaçlarının bölgeye 1950-1953 yılları arasında dikildiği belirtildi.