(Vegaste – 12 Eylül 2017)

Ulupark’ıma Dokunma Yurttaş İnisiyatifi’nin yaptığı Ulupark’ıma Dokunma çağrısı Manisa Büyükşehir Belediyesi eylül ayı toplantısına damga vurdu.Yurttaş inisiyatifi meclise çağrıda bulundu:Oybirliğiyle aldığınız karardan oybirliğiyle dönün.

Manisa’daki Ulupark’ıma Dokunma Yurttaş İnisiyatifi,Manisa’nın en eski parkı ve kentin simgesi Ulupark’ta Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan katlı otopark projesine karşı eylül ayı meclis toplantısı öncesi Ulupark’ıma Dokunma eylemi gerçekleştirdi.
Eylem hem hem meclis gündeminde hem de kamuoyunda karşılık burdu.


CHP geri adım attı:Yanlıştan dönmek erdemdir
Büyükşehir Belediyesinin ağustos ayında kararı alınan projeye daha önce evet diyen CHP’li Meclis üyeleri son iki haftadır kentte meydana gelen yurttaş tepkisini dikkate alarak geri adım attı ve kararını değiştirerek bundan sonra projenin iptali yönünde irade ortaya koyacağını açıkladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan CHP’li il başkanı Halil Tokul:”Ulupark’a katlı otopark yapılması projesine kent sakinlerine rağmen evet dememiz bu andan itibaren mümkün değil,yanlıştan dönmek erdemdir,kamuoyu bu şekilde irade koyduysa buna uymak gerekir.
Bugünkü toplantıda da meclis üyelerimiz projenin iptali ile ilgili önerge verdi.
Bundan sonraki süreçte projenin iptali için çalışacağız.Yanlıştan dönmek erdemdir.
Yurttaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışacağız,dedi.

CHP’li Vekil Biçer:Yurttaş isterse proje iptal olur

Manisa Ulupark’ta yapılması planlanan çok katlı otoparka başından beri karşı olduğu bilinen ve tepkisini gerek sosyal medyadan gerekse yurttaş İnisiyatifinin gerçekleştiği forumda dile getiren CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de bugün gerçekleşen meclis toplantısına katılarak toplantıyı izledi.
Toplantı sonunda yaptığı açıklamada”gerek vekil gerekse kent sakini olarak projeye başından beri karşıydım,bugün toplantıya bunun için katıldım.
Proje henüz askıda ve verilecek dilekçelerle konu önümüzdeki ay yine meclis gündemine gelecek,aslında tek bir yurttaşın dilekçesi yeterli;ama tüm kent sakinlerini bu konuda kararlılık göstermeye çağırıyorum,ben kendimce bir dilekçe hazırladım ve yarın bu dilekçeyi belediyeye ileteceğim.İsteyen herkese de bunun bir örneğini verebilirim.
Yarından itibaren tüm Manisalı yurttaşları belediyeye dilekçe vermeye ve projenin görüşülüp iptal edilmesi için kamuoyu baskısı oluşturmaya davet ediyorum,diyerek yurttaşlara çağrıda bulundu.

Yurttaş inisiyatifi:Oy birliğiyle aldıkları karardan oybirliğiyle dönsünler

Ulupark’ıma Dokunma Yurttaş İnsiyatifi adına açıklama yapan kampanya çağırıcısı yurttaş Semiha Hasgör de yaptığı açıklamada kararlılık vurgusu yaptı.
Hasgör açıklamasında,”biz yurttaş olarak Büyükşehir meclisinde oy birliği ile alınan Ulupark’a otopark yapılması ile ilgili kararı kabul etmiyoruz.
Hazırladığımız itiraz dilekçelerimizi başkanlığına ilettik ve itirazımızın meclisin önümüzdeki toplantısında gündeme alıp tekrar değerlendireceği günü bekliyoruz.
Ayrıca CHP Grup Başkanı’nın meclis toplantısı sonrası yapmış olduğu “yurttaşların tepkisine kulaklarımızı tıkayamayız.Biz bugün önergemizi verdik,itiraz dilekçeleriyle proje tekrar görüşülürken red oyu vereceğiz” açıklaması bizim açımızdan memnuniyet verici.
Aynı açıklamayı mecliste grubu olan diğer partilerden de bekliyoruz.Mücadelemiz devam edecek, biz hiç bir durumda Ulupark’a otopark istemiyoruz.Bundan geri adım da atmayacağız.
Tüm meclis üyelerine çağrımızdır;oy birliğiyle vermiş oldukları karardan oy birliği ile vazgeçsinler.Manisa’daki yurttaşlar hepsini affetsin”dedi.