(KOS Medya – 2 Kasım 2017)

İnşaat ağaları daha fazla ve daha hızlı kazansın diye, nizami bir kaldırım ve yaya geçidinin bulunmadığı İstanbul’da terör estiren hafriyat kamyonları  bir canımız daha aramızdan aldı! Kartal’da yolun karşısına bisikletiyle geçmeye çalışan Yavuz K. (55) birden hareket eden hafriyat kamyonunun altında kalarak feci şekilde can verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi “kör” noktası olan bu tipteki devasa hafriyat kamyonlarının şehre girmesini yasaklamak yerine İstabulluların kamyon altında ezilerek can vermesini izliyor. Kuzey Ormanları Savunması geçtiğimiz aylarda hafriyat kamyonu terörüne karşı çözüm önerileri ve taleplerini açıkladığı bir basın toplantısı gerçekleştirmişti.

İHA’da yer alan habere göre kaza, Cevizli Mahallesi Üsküdar Caddesi üzerinde yaşandı. Maltepe istikametine seyir halinde bulunan 34 HM 2011 plakalı hafriyat kamyonu seyir halindeyken, Çınar Caddesi girişindeki ışıklardan bisikleti ile karşıya geçmeye çalışan Yavuz K.’ya (55) altına aldı. Kamyonun altında kalan ve olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından aracın altından çıkartılan adam hayatını kaybetti.

KAZA GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Bisikleti ile yolun karşısına geçmeye çalışan Yavuz K’nin kamyonun altına girme anı ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Bisikleti ile ışıklara gelen Yavuz K. önce hareket etmek istiyor ancak kamyonun duraklaması üzerine kamyonun önünde doğru yöneliyor. Kamyondan kurtularak karşıya geçeceğini hesaplayan Yavuz K. kamyonun ölü noktasına geldiği sırada kamyonun tekrar hareket etmesi üzerine kamyonun altına giriyor.

Kazayla ilgili inceleme sürüyor, kamyon şöförü gözaltına alındı.

İlgili haber için: KOS, hafriyat kamyonu terörüne karşı çözüm ve taleplerini açıkladı