(KOS Medya – 6 Ekim 2017)

Hayvan cinayetlerine dur demek, zulme ortak olmamak için 10 Aralık 2017 pazar günü Galatasaray Lisesi önünde tüm hayvanlar için adalet eylemi gerçekleşecek.  Hayvana dayak, işkence, tecavüz kabahat değil, SUÇTUR.

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, Hayvanlara Adalet Derneği, Dört Ayaklı Şehir ve bir çok yaşam savunucusu  sokaklardan toplanıp ormana atılan, tecrit edilen, dövülen, eziyet gören, kâr amaçlı olarak çalıştırılan ve öldürülen tüm hayvanlar için ADALET demek için 10 Aralık 2017, pazar günü 13.30’da Galatasaray Lisesi önüne çağırıyor.

Dört Ayaklı Şehir‘in konu hakkında yaptığı açıklama şöyle;

Tüzel ya da gerçek kişiler tarafından, belediyeler eliyle, toplumsal yaşamda işlenen bu suçlar Türk Ceza Kanunu kapsamında yargılanmalı, caydırıcı ve ertelemesiz cezalarla cezalandırılmalıdır. 

Son olarak Erzincan’da yavru bir kediye işkence görüntüleriyle gündeme gelen bu konu, Türkiye’de yaşamaya çalışan hayvanların en ciddi sorunlarından biri. Kediye işkence ederek öldüren şahsın, serbest bırakılması ardından bu sorun en acı şekliyle yine gündeme gelmiştir.

Gerçek adalet ancak en güçsüzün hakkını koruyabildiğimizde mümkün olacak diyoruz.

Sokaklardan toplanıp ormana atılan, tecrit edilen, dövülen, eziyet gören, kâr amaçlı olarak çalıştırılan, ve öldürülen tüm hayvanlar için ADALET demek için!

10  Aralık pazar günü saat 13.00’da Galatasaray Lisesi önündeyiz. Bütün hayvan hakları oluşumlarıyla birlikte biz de orada olacağız. Siz de gelin, bir arada duralım ve hayvanların sesi olalım.