(KOS Medya – 17 Aralık 2017)

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı  Örnekköy’de yavru bir tilki, kuyruğu kesilerek koparılmış ve ve ayaklarından tel çite asılmış halde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Orhangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarılarak tedavi edilen tilki, yeniden ormana bırakıldı.

Hasan Bozbey’in DHA’da yer alan haberine göre, Örnekköy mahallesinde sabah işe gidenler, bir çiftliğin önündeki tel çite asılı haldeki hayvanı görünce şaşırdı. Çite yaklaşanlar, kuyruğu kesilerek koparılmış ve ayaklarından bağlanarak tellere asılı hayvanın yavru bir tilki olduğunu görünce Orhangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi.

fotoğraflar: DHA

İhbar üzerine olay yerine gelen Veteriner İşleri Müdürü Alptekin Özkan ve ekibi, gördükleri manzara karşısında dehşete düştü. Can çekişen yavru tilkiyi iğne ile bayıltan görevliler, havyanın kuyruğunda yaraya ilaçla müdahale etti. Yavru tilki, ilk müdahalenin ardından ayaklarındaki ipler kesilerek asılı olduğu tellerden indirildi. Yavru tilki, tedavi ardından Nadır bölgesinde ormana bıraktı.