(KOS Medya – 17 Aralık 2017)

AKP İktidarı Almanya, Hollanda, Rusya gibi dünyanın en büyük emperyalist sermaye grup ve devletleriyle kol kola Kuzey Ormanları’nı yağmalamaya ve rant elde etmeye devam etmek için Türkiye Halkı’na “Gezi-Alman” martavalı okumaya devam ediyor. Kuzey Ormanları katili 3. havalimanı projesinde TyssenKrupp gibi Alman sanayi devleriyle “iş” tutan AKP’nin İstanbul milletvekili Burhan Kuzu, CNN Türk canlı yayınında, 15 Temmuz darbe girişiminin ardında ABD ve Almanya’nın bulunduğunu öne sürerek, “Gezi’yi tamamen planlayan Almanlardır” dedi.

Burhan Kuzu, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Kuzu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardında ABD ve Almanya’nın bulunduğunu öne sürerek, “Gezi’yi tamamen planlayan Almanlardır. Onu başaramadılar sonra 17-25 Aralık’a girdiler. Sanırım bizim büyük yatırımlarla sorunları var. Bu biraz garip gibi geliyor ama o kadar basit değil” dedi.

Almanya ve Hollanda’da havacılığın zayıfladığını ve üçüncü havalimanının yapılmasıyla bu iki ülkenin de biteceğini ileri süren Kuzu, “Eskiden beri Almanlar Türklere karşı hep ikili oynamıştır” dedi.