9 Ocak Salı günü saat 13.00’te Kuzey Ormanları’nı tahrip eden taş ocaklarına karşı Danamandıra köylüleri ile birlikte Gayrettepe / Barbaros Bulvarı’nda bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde olacağız.

Silivri’ye bağlı Danamadıra Köyü halkı, yuvası ve yaşam kaynağı olan Kuzey Ormanları’nı cehenneme çeviren taş ocaklarına karşı direnişe geçti. Nefessiz kalan ablalarımızın ve hafriyat kamyonları yüzünden sokağa çıkamayan çocuklarımızın yanında olacağız. Sen de yanımızda olmalı ve taş ocaklarına karşı Trakya köylüleri ile birlikte #KuzeyOrmanları’nı savunmalısın!

Danamandıra Köyü’ne 100 metre mesafedeki MADKİM şirketine ait taş ocağı yıllardır köyün çevresindeki ormanı ve yaşam kaynaklarını yok ediyor. Şirket taahhüt etmiş olduğu kurallara dahi uymayarak, patlatmaları gerekli güvenlik tedbirleri alınmaksızın yapıyor ve hafriyat kamyonlarını köyün içinden geçirerek, halk ve çevre sağlığını tehdit ediyor.

Tüm bunlara karşı işlem yapılması talebiyle 9 Ocak Salı günü saat 13.00’te Danamandıra köylüleri ile birlikte Gayrettepe’deki İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde olacağız.

Doğa düşmanı taş ocağı şirketlerinin derhal Danamandıra ve tüm Kuzey Ormanları’nı terk etmesini istiyoruz!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Adresi: Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Blv. No:137, 34349 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye