Haber

Published on Ocak 11th, 2018 | by Kuzey Ormanları Savunması

İnşaat sermayesi daha hızlı semirsin diye Kadıköy’de bir canımız daha hafriyat kamyonu altında kaldı!

(KOS Medya – 11 Ocak 2018)

Görüş mesafesi açık insansız maden sahalarında kullanılmak üzere üretilmiş dev hafriyat kamyonları, inşaat sermayesinin daha hızlı semirmesi için İstanbul sokak ve caddelerinde yurttaşları ezmeye devam ediyor. Kadıköy Şemsettin Günaltay caddesinde pazardan dönen 65 yaşındaki bir kadın, kendisini farketmeyen hafriyat kamyonu tarafından ezilerek can verdi.

Şemsettin Günaltay Caddesi üzerinde dün saat 15.00 sıralarında semt pazarında alışveriş yapan Saime Gündüzoğlu evine gitmek için yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada, 34 UV 5517 plakalı hafriyat kamyonu sürücüsü Talip Atagün kadını fark etmeyerek çarptı.

Cengiz Çoban ve Ramazan Eğri’nin DHA’da yer alan haberine göre haberine kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak sağlık ekiplerinin gelmesi beklendi. Kazaya karışan sürücü gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Sağlık ekibinin yaptığı incelemede Gündüzoğlu’nun hayatını kaybettiği belirlendi. 65 yaşındaki kadının cesedi ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Vatandaşlar, hafriyat kamyonu kazalarına tepki gösterdi.

 

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑