(Sendika – 19 Şubat 2018)

Konyaatlı Sahili Halkındır inisiyatifi çağrısıyla bugün Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik konferans salonunda halk buluşmasından Lara ve Konyaaltı meclisleri oluşturulması kararlaştırıldı

Konyaaltı Sahili Halkındır İnisiyatifi’nin çağrısıyla sahili savunanlar, Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Antalya Sokakları’nın haberine göre; etkinlik 6 gündür gözaltında olan Konyaaltı Sahili Halkındır İnisiyatifi sözcüsü Kutay Meriç’in mesajının okunmasıyla başladı.

Daha sonra avukatlar Mustafa Şahin ve Tuncay Koç, Boğaçayı, Konyaaltı Sahili Yat Limanı ve Kruvaziyer Limanı projeleriyle ilgili sunumlar yaptı. Sunumlarda Lara plajının ve aynı bölgede bulunan kent parkını kapsayan büyük alanın ranta açılacağına dikkat çekildi.

Sahile 1200 metre dalgakıran yapılacağını belirten Koç, dalgakıranların akıntıları keseceğini ve denizi kirleteceğini söylerken, tüp geçidin ise sık sık bakım gerektireceğini, bunun da Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bir yıllık bütçesine denk düştüğünü ifade etti.

Avukat Mustafa Şahin ise konuşmasında Konyaaltı Sahili’nin 1.300 metrelik bölümü geri dönüşümsüz olarak yok olacağını belirtti.

Sunumlardan sonra konuşma yapan CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 45 dakikalık uçak yolcuğunda Konyaaltı Sahili projesini anlatamadığını aktardı. Sahili projelendiren mimarla bir araya geldiğini söyleyen Kara, yat limanı ve Boğaçayı projesine mimarın da karşı olduğunu dile getirdi.

Meclis önerisinin öne çıktığı tartışmalarda Lara ve Konyaaltı’nda olmak üzere iki meclis oluşturulması kararlaştırıldı.