(Dağ Medya / 21 Mart 2018)

İzmir’de açılan Türkiye’nin ilk kurtarılmış çiftlik hayvanları barınağının yardıma ihtiyacı var.  Şu anda içinde 760 dolayında hayvan yaşıyor. Destek için bir Patreon hesabı oluşturuldu. Kesimden kurtarılan, tedavi edilen 700 hayvanın yuvası olan bu barınağa destek olmak için açılan Patreon hesabına an itibari ile 113 dolar bağış yapıldı.

Angels Sanctuary Kurtarılmış Hayvan Barınağı, Türkiye’nin ilk ve şu anda tek kurtarılmış hayvan barınağıdır. Barınak an itibariyle toplamda yaklaşık 760 hayvana ev sahipliği yapmaktadır: 6 inek, 1 boğa, 6 koyun, 3 koç, 16 keçi, 57 köpek, 400 tavuk ve horoz, 60 ördek ve kaz, 50 tavşan, 150 kedi, 2 at, 7 eşek, 10 güvercin, 2 tavuskuşu 10.000 metre karelik bir alanda yaşamaktalar. Kurtarılan hayvanların bazıları yaralı olarak, bazıları kesimhanelerden kurtarılmış olarak, bazıları ise engelli olarak barınağa getirilmişlerdir.

patreon.com açıklamasında, “Gidecek başka hiçbir yeri olmayan, ölüme terk edilmiş hayvanların yuvası olan Türkiye’nin bu ilk kurtarılmış hayvan barınağının yardımınıza ihtiyacı var. Barınağın aylık masrafı yaklaşık 5000 dolar. Şu anda maddi olanak olmadığından, barınakta bir çalışan yok; dolayısıyla tüm iş yükü tek bir kişinin omuzlarına binmiş durumda. Birincil amacımız, barınakta yaşayan boğa Patrick için güvenli bir alanın kurulması ve barınakta çalışacak bir kişinin ücretinin ödenmesi. Angels Sanctuary sakinlerinin yardımınıza ihtiyacı var!” ifadelerine yer veriliyor.

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu barınağa kermes düzenleyerek düzenli aralıklarla  destek sağlıyor.  Fotoğraf: Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu