(KOSMedya – 22 Mart 2018)

Tüm itirazlara, planların iptal edilmesine ve ardından alınan yürütmeyi durdurma kararına rağmen Roma Parkı’nda işletmeye açılan Sosyal Tesisin ardından, Roma Parkı’nın bu sosyal tesisin bahçesi olarak düzenlenmesine karşı tohumların gücüne inananlar bu Pazar, 25 Marta’ta İstanbulluları baharı hep birlikte Roma Parkı’nda karşılamaya çağırıyor!

İlgili Facebook etkinlik sayfası şudur:
https://www.facebook.com/events/986715968152145

Pazar günü önce Beyoğlu Kent Savunması’nın çağrısıyla kaçak sosyal tesis önüne gidilecek, sonra baharı karşılama etkinliği gerçekleştirilecek.

Roma Bostanı’nın bu Pazar gününe çağrısı da şöyle:

“Bahar illa ki geldi. Bahar hep gelir!
Toprak uyanıyor ve biz bostanı yaza hazırlamak için yine birlikteyiz.

Plan şöyle;
Bu pazar saat 15.00’da Bostan’da buluşuyoruz.
Yazlık fidelerimizi sebze yataklarımıza dikiyoruz. Hem Yedikule Bostanları’ndan Özkan Abi de yazlık fideleriyle gelip bize destek verecek.
Gıda ormanımız için yeni meyve fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Tahribad-ı İsyan, Lindy Hopçular, bizlerle olacak. İş ve muhabbetin yanında dans ve müzik var yani.
Duyduk ki Don Kişot Bisiklet Kolektifi de bize doğru pedallayacakmış o gün, bisikletliyseniz, onları da takibe alın.

—-

Ayrıca, bu pazar günü, tohum topları hazırlayıp Roma parkına atacağız.

Niye derseniz..

Farketmişsinizdir Roma Parkı’nda inşaat var. Mahalleliye bilgi verilmedi, ama durum şöyle: Tüm itirazlarımıza, planların iptal edilmesine ve ardından alınan yürütmeyi durdurma kararına rağmen Roma Parkı’ndaki Sosyal Tesis işletmeye açıldı. Şimdi de Roma Parkı bu sosyal tesisin bahçesi olarak düzenleniyor.

Bizim tohum toplarımız bu yüzden önemli. Tohumların gücüne inancımızın burada, uyanık, farkında ve birlikte olduğumuzun bir göstergesi olarak atacağız tohum toplarımızı Roma Parkı’na.

Ve tabii ondan önce -saat 14.00’da- parkımızı işgal ederek yapılan bu sosyal tesisi istemediğinizi göstermek için Beyoğlu Kent Savunması’yla tesisi ‘mühürlemeye’ davetlisiniz.

—-

Evet, hala müsaitiz, herkesler bize geliyor ve bunun kıymetini çok iyi biliyoruz.

O yüzden, bu pazar da, yaz boyu da tüm yaşam savunucalarını, ekoloji örgütlerini, STK’ları, müzisyenleri, palyaçoları, çocukları-büyükleri- toprağa değmek isteyenleri Roma Bostanı’na davet ediyoruz.

Alanımız yeşil, müşterek ve müsait kalsın.

Görüşmek üzere!”