(KOS Medya – 16 Mayıs 2018)

Transit geçiş için yapıldığı söylenen 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu çevresinde yapılaşma devam ediyor. Galatasaray Spor Kulübüne ait Riva’daki arsalar Emlak Konut ortaklığında imara açıldı.

yapi.com.tr’nin haberine göre, İstanbul’un Beykoz İlçesi’ne bağlı Riva’daki inşaatı için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildi. Yılmaz İnşaat-Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Adi Ortaklığı’nda yapılacak proje kapsamında 1.550 konut yer alacak.

Toplam inşaat taban alanı 86 bin 952,22 metrekare olarak belirlenen Proje planına göre 3202 numaralı parselde 1.550 villa 356 bin metrekarelik, otopark alanları ise toplam 60 bin metrekarelik yapı inşaat alanına sahip olacak. 3203 Parsel numaralı alana yapılacak okul 15 bin metrekare, ticaret ve sosyal tesis alan 10 bin metrekare, cami ise 1.500 metrekarelik yapı inşaat alanına sahip olacak.

Proje alanı, Çayağzı Deresi yakınında olup, Boğaziçi’nin kuzey kesiminde, Anadolu yakasında Anadolu Kavağı’nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Merkeziyle olduğu kadar çevre köyleri, ormanları ve korularıyla da bilinen sahil yerleşim yeri olan proje alanının doğusunda Şile, batısında İstanbul Boğazı, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Sultanbeyli ilçeleri bulunuyor.

İhalesi el değiştirmişti
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Riva’da arsa satışı karşlığı gelir paylaşım işi ihalesini 15 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirmişti.

İhaleyi arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 1 milyar 178 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 3 milyar 100 milyon TL teklif veren Fema İnşaar-KLV İnşaat İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos 2017 tarihi mesai bitimine kadar sözleşmeyi imzalamadığı için proje Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.’ye ihale edilmişti.