Haber

Published on Ekim 8th, 2018 | by Kuzey Ormanları Savunması

Dilovası için Osmangazi Köprüsü’nde eylem

(KOS Medya – 8 Ekim 2018)

Dilovası’nda yaşanan hava kirliliğine karşı yetkililere seslerini duyurmak isteyen gençler Osmangazi Köprüsü’nde eylem yaptı. “Temiz hava için kömürcülere hayır” pankartı açan gençler, gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, köprünün korkuluklarına çıkarak “Temiz Hava İçin Kömürcülere Hayır” yazılı bir pankart  açan Kayapınar-Turgut Özal Mahallesi Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi gençler, yetkililerin seslerini duymasını aksi takdirde kendilerini atacaklarını söyledi. Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin şehre yakın olması nedeniyle yaşam alanlarının, evlerinin, iş yerlerinin tamamen kömür tozuyla kaplandığını belirten gençler, yetkililerin seslerini duymasını istedi.

Eylem sırasında güvenlik görevlileriyle konuşan gençler, “İstemiyoruz, kömürcülerin buradan bir an evvel kalkması lazım. Her gün insanlar ölüyor. Yetkili birini buraya istiyoruz, yetkili gelmezse kendimizi aşağı atarız. Yetkili birini istiyoruz gelmezse canımıza kıyarız. Bir adım daha yaklaşmayın, bizim kötü bir niyetimiz yok. Size zarar vermeyiz ama Kömürcüler bize zarar veriyor. İnsanlar ölüyor” dedi.

Polis müdahalesi ile köprüden indirilen gençler gözaltına alındı.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑