KOS - Medya

Published on Nisan 23rd, 2019 | by Kuzey Ormanları Savunması

25 Nisan: ‘Yerellik, Kültür ve Kimlik Perspektifinden Toplumsal Hareketler: Çanakkale’den Saha Notları’ atölyesi

Don Kişot Bisiklet Kolektifi ve Kuzey Ormanları Savunması ortak etkinliklerinde 25 Nisan Perşembe akşamı, 19.00’da, ‘Yerellik, Kültür ve Kimlik Perspektifinden Toplumsal Hareketler: Çanakkale’den Saha Notları’ atölyesi düzenleniyor.

Atölyenin duyurusu şöyle:

Parçası olduğumuz ekoloji hareketlerini ne kadar iyi tanıyoruz? Bir ekoloji hareketinin parçası olmak ne demek? Nasıl örgütleniyoruz ve nasıl bir arada kalmayı başarıyoruz? Farklı metotlar, yöntemler ve birliktelikler mümkün olabilir mi? Yerel bir ekoloji hareketini bir kent hareketinden ayıran tam olarak nedir? Bir hareketi başarılı kılan sadece insanlar mıdır? Bir hareketin aktörleri kimlerdir?

Bu atölye size toplumsal hareketlerin ne olduğuna dair bir sunum yapmayacak. Tam aksine içinde bulunduğunuz hareketi birlikte irdelemeye çağırıyor. Sürekli mücadele halinde olduğumuz anlarda durup bir düşünmeye ve ne, nasıl, niçin, kimle, ne zaman gibi bazı kilit soruları sormaya ihtiyacımız var. Beraber soralım.

Özge Doruk’un “Yerel Ekolojik Hareketlerin Örgütlenme Pratikleri Üzerine Bir Araştırma: Çanakkale Örneği” adlı tezinden saha notları ile hem bir araştırmacı hem de aktivist gözüyle özellikle yereldeki ekolojik hareketleri birlikte irdelemeye davet ediyoruz.

KOS Mekan adres: Atıf Yılmaz Cad. Nane Sok. No 17/3, Beyoğlu (İstiklal Caddesi üzerindeki Ağa Cami yanından girildiğinde sağdan üçüncü sokak)

Etkinlik sayfası:
https://www.facebook.com/events/635327313576773/


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑