Okuma süresi: < 1 dakika

(KOSMedya – 21 Ağustos 2019)

Kuzey Ormanları Savunması ve Don Kişot Bisiklet Kolektifi, yaşam savunucularını taş ocaklarından RES’lere, doğal gaz boru hattından termik santrallere kadar doğası ağır saldırı altında olan Trakya bölgesinde kampa çağırıyor. Kamp 21 – 22 Eylül’de İğneada – Demirköy’de yapılacak. Kamp için Kadıköy ve Beşiktaş’tan otobüsler kalkacak.

KOS ve Don Kişot’un ortak kamp çağrısı şöyle:

Trakya’nın yaşam kaynağı Kuzey Ormanları; enerji, inşaat ve maden şirketlerinin yoğun saldırı ve ablukası altında. Taş ve maden ocakları, RES’ler ve Rus doğalgaz hattı için tahrip edilen Istrancalara, termik ve nükleer santralin ölüm bacaları dikilmek isteniyor. Savunduğumuz ormanın güzelliklerini keşfe çıkıp, nefesini içimize doldururken, direnişi ve dayanışmayı konuşacağız. Kampa katılmak isteyenlerin kuzeyormanlari@gmail.com adresine isim, iletişim bilgisi ve hangi noktadan otobüse bineceklerini içeren bir bilgi maili atmaları gerekmektedir.

Kamp Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/453330462174365/

Kamp bilgileri:

Tarih: 21 Eylül Cumartesi
Saat: 09.30
Otobüs kalkış bilgileri: Beşiktaş (Demokrasi Anıtı) – Kadıköy (Evlendirme Dairesi önü)
(Dönüş Pazar akşamı gerçekleşecektir)

Not: Kampa gelecek arkadaşlarımızın kamp için gerekli malzemeleri alacağını tahmin ediyoruz. Ancak öncelikli malzemeler; çadır, uyku tulumu, mat. 2 günü geçirecek yemeğiniz de varsa tamamdır. Gerisi size, kampçılara kalmış 🙂 Bir de lütfen yanımıza tabak, bardak, çatal, bıçak benzeri kullanacağımız şeyleri alalım, plastik atık üretmeyelim…